Eşimin Ailesi İçin Hazırladığım Bir Akşam Sofrası…

Eveeeet, yine bir yemek sofrası ile karşılızdayım :)
Cuma akşamı 21:00′den sonra telefonla haber verdiler Cumartesi geleceklerini. O saatten sonra ne yapabilirdim tabi ki temizlik :)) İki odamı temizledim ama yorgunluktan hiçbirşeye halim kalmamıştı. Eşim yapmamam için ısrar etse de benim yine de içim rahat olmayacaktı.
Ertesi gün erken kalkıp tüm işlerimi öyle halletmek vardı planlarım arasında. Gecenin bi vakti, yemeğe ne yapacağımı planlamakla geçti ve uyku vakti geldi çattı.
Ertesi sabah eşim sabah 6.30da kalkıp hazırlandı ve işe gitti. Ben tekrar uyudum, saat 8-9 gibi kalkmak vardı. Tam tamına 8:30 da uyandım :) hemen kahvaltımı hazırladım güzelce karnımı doyurdum sonrada temizliğe giriştim. 10:00 gibi işlerimi bitirdim, soğuk bir duş aldım ve eksiklerimi tamamlamak için marketin yolunu tuttum.
Eve geldim ve dinlenmeden direk yemeğe giriştim. Çoğu şeyim hazırdı artık. Duş çok iyi gelecekti, hemen soğuk suyun altına attım kendimi, oh dünya varmış.. Bu sıcakta yemekmiş ev işiymiş hiç çekilmiyor gerçekten de..
Soframı da hazırlamıştım, bir kaç eksiğim ve misafirlerim dışında herşey tamamdı. Eşim eve geldi, eksik malzemeleri getirdi. eksiklerimi tamamladım.. Eşim misafirleri almaya gitti ve geldiler. Bu  göbişle hiç oturmadım desem yeridir :)
Bilemezdim ki o günün gecesi rahat bir uyku çekemeyeceğimi.. :)
Neyse çok uzattım geçelim yemek faslına….
Menüm ;
* Süzme Mercimek Çorbası ( Vazgeçilmezim )
* Fırında Soslu Tavuk ( Resmini çekmeye fırsat olmadı )
* Zeytinyağlı Taze Fasulye ( Yaz günlerinde olmazsa olmazım)
* Pirinç Pilavı
* Salata ( Kıvırcık, Roka, Maydanoz, Havuç, Domates)
* Rus Salatası
* Sigara Böreği ( Peynirli Maydanozlu)
* Sarımsaklı Yoğurtlu Biber Kızartması
   İçecek ;
* Ayran
Rus Salatası
Zeytinyağlı Taze Fasulye
Sarımsaklı Yoğurtlu Biber Kızartması
Peynirli Sigara Böreği

Leave a Comment