ÖYLE SEVDİM Kİ SENİ 27 EYLÜL’DE VİZYONDA!!!


Yapımcılığını Medyaton-Nurdan Tümbek Tekeoğlu’nun ve yönetmenliğini Orhan Tekeoğlu’nun yaptığı ‘Öyle Sevdim ki Seni’  fragmanı internet ortamında paylaşılan film 27 Eylül 2013’de seyirci karşısına çıkacak. Senaryosunu da Orhan Tekeoğlu’nun yazdığı ‘Öyle Sevdim ki Seni’, kırık bir aşk öyküsünü anlatıyor.  1906 yılında taş ustası olarak Santa’dan Yalta’ya giden Mustafa Usta’nın torunu Olga, Sovyetler Birliği’nin dağılmasıyla işsiz kalır ve Sarp Sınır kapısı açılınca Trabzon’a çalışmaya gelir. Olga, herkesin Nataşa olarak algılandığı bir dönemde Cemal’in karşısına çıkar. Göç, parçalanan aileler, önyargılar filmin ana konularını oluşturuyor.       
Filmin başrollerini Angelina Jolie’nin Bosna’da çektiği ‘Kan ve Bal Ülkesinde’ filminde oynayan ve Türk seyircisinin Veda dizisinden tanıdığı Alma Terzic ile Türk televizyon dizilerinin yetenekli oyuncusu Oktay Gürsoy üstleniyor. Ukraynalı oyuncu Alina Golovlyova’nın da rol aldığı filmde yılların usta oyuncusu Kayhan Yıldızoğlu, Fatih Dokgöz, Duygu Yıldız ve Tevfik Erman Kutlu gibi oyuncular görev alıyor. Filmin görüntü yönetmenliğini de yılların deneyimli ismi Ercan Yılmaz üstleniyor.
‘Öyle Sevdim ki Seni’ adlı ilk uzun metrajlı filmini çeken yönetmen Orhan Tekeoğlu, 1990’lı yıllarda vuku bulmuş birçok hayat hikayesinden yola çıkarak filmin senaryosunu yazdı. 15 Mayıs’ta Trabzon’da başlanan ve 4 Haziran’da Trabzon-Gümüşhane sınırındaki Santa harabelerinde bitirilen filmin müzikleri ise Selim Bölükbaşı’na ait.
Nurdan Tümbek Tekeoğlu ve Orhan Tekeoğlu,  2010 yılında Doğu Karadeniz kadınlarının doğaya karşı verdikleri mücadeleyi anlatan ‘İfakat’ adlı belgesele imza atmışlardı. İfakat belgeseli, gerek yurt içinde ve gerekse yurt dışında birçok festivalden de ödül almıştı.

YLE SEVDİM Kİ SENİ- UZUN METRAJLI FİLM
Yönetmen-Senaryo
Orhan Tekeoğlu
Yapımcı
Medya Ton
Yrd. Doç. Dr. Nurdan Tümbek Tekeoğlu
ürütücü Yapımcı
Taylan Demir
Müzik
Selim Bölükbaşı
Görüntü Yönetmeni
Ercan Yılmaz

Oyuncular
Oktay Gürsoy
Alma Terzic
Duygu Yıldız
Tevfik Erman
Alina Golovlyova
Fatih Dokgöz
Yrd. Yönetmen
Şelale Baskıcı
Sanat Yönetmeni
Erdem Özçelik


DETAYLI BİLGİ İÇİN:
www.oylesevdimkiseni.com
www.facebook.com/oylesevdimkisenifilm
https://twitter.com/oylesevdimki
http://instagram.com/oylesevdimkiseni
http://www.youtube.com/user/OyleSevdimKiSeni”Öyle Sevdim Ki Seni ” Film Fragmanı

Leave a Comment